Rektörlük

Rektör Yardımcıları

Prof. Dr. Mustafa NURSOY

Prof.Dr. Mustafa NURSOY 1965 yılında Antakya’da (Hatay) doğdu. İlk ve ortaokulu doğduğu yer olan Şenköy beldesinde, liseyi Antakya’da okudu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesinde bitirdikten sonra, yüksek lisans derecesini araştırma görevlisi olarak çalışırken Fırat Üniversitesinden aldı. Karadeniz Teknik Üniversitesinde başladığı doktora çalışmasını 2001 yılında Marmara Üniversitesinde tamamladı. Fırat Üniversitesinde 1986 yılında araştırma görevlisi olarak başladığı akademik hayatını, 1994 yılından itibaren sırasıyla öğretim görevlisi, doktor öğretim üyesi ve doçent olarak 2013 yılına kadar Abant İzzet Baysal Üniversitesinde sürdürdü (1994-2001 arası Meslek Yüksekokulu, 2001-2013 arası Mühendislik Fakültesi). 1990 yılında bir yıl süreyle Dünya Bankası Bursuyla "Bilgisayar Destekli Tasarım ve Üretim (CAD/CAM)" konularında çalışmalar yapmak üzere İngiltere’de bulundu. 2013-2014 yılları arasında İstanbul Gelişim Üniversitesinde Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak çalıştıktan sonra, 2014-2016 yılları arasında Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinde rektör yardımcısı olarak görev yaptı. 2017 yılında profesör olarak atandığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde 2017-2020 yılları arasında dekanlık görevini de yürüttü. 14 Ekim 2022 tarihinde atandığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi rektör yardımcılığı görevine devam etmektedir.
Evli ve dört çocuk (2 kız 2 erkek) sahibidir.

 

 


Prof. Dr. Ali SÜLÜN

Prof. Dr. Ali SÜLÜN, 01.02.1966 tarihinde Muğla’nın Seydikemer İlçesi Ortaköy Mahallesi’nde doğdu. İlkokulu aynı mahallede, ortaokulu Fethiye Ortaokulunda ve liseyi Fethiye Lisesinde tamamladı. Selçuk Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Biyoloji Öğretmenliği lisans programından 1989 yılında mezun oldu. Yaklaşık 5 yıl Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğretmen olarak görev yaptı. Öğretmenlik görevi yaptığı sırada 1998 yılında yüksek lisansını tamamladı. Aynı yıl Atatürk Üniversitesi, Erzincan Eğitim Fakültesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalına Araştırma Görevlisi olarak atandı. 2003 yılında doktorasını tamamlayan Sülün, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalında, 2005 yılında Yrd. Doç. Dr.2010 yılında Doç. Dr. ve 2015 yılında Prof. Dr. unvanlarını aldı
2017 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksek Okulu, Çevre Koruma Teknolojileri bölümüne Prof. Dr. olarak atandı.
Prof. Dr. Ali Sülün Akademik hayatı sırasında, Yüksekokul Müdürlüğü, Enstitü Müdürlüğü ve Dekanlık görevlerinde bulunmuştur.
Çalışma alanları arasında biyoloji eğitimi, öğrenme fizyolojisi, çevre eğitimi, fen eğitimi, strateji, yöntem, teknik ve öğrenme gibi konular yer almakta ve bu alanlarla ilgili makale, bildiri, kitap, tez ve proje çalışmaları bulunmaktadır.
Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı