Rektörlük

Rektör Yardımcıları

Prof.Dr. Sırrı Sunay GÜRLEYÜK

Prof. Dr. GÜRLEYÜK, 1966 yılında Sivas’ta doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Sivas’ta tamamladı. 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora eğitimini sırasıyla 1992 ve 1997 yıllarında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde Elektrik Makineleri üzerine yaptı.

1997-2003 yılları arasında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, 2003-2013 yılları arasında Bülent Ecevit Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yaptı ve 2013 yılından itibaren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde göreve başladı. Bu üniversitelerde Elektrik-Elektronik Bölümü kurulmasında yer aldı. Bu güne kadar çeşitli Bölüm Başkanlıkları, Müdürlük, Dekan vekilliği görevlerinde bulundu. Amerika ve Avrupa’daki birçok ülkede araştırma yaptı ve ders verdi. Evli ve iki çocuk babası olup İngilizce, İspanyolca ve Arapça bilmektedir.

Daha Fazla

 

 

Prof.Dr. Ali BAYRAKDAROĞLU

Prof. Dr. Ali Bayrakdaroğlu, 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 2001 yılında mezun olan Bayrakdaroğlu, 2004 yılında Erciyes Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans derecesi aldı. 2009 yılında ise aynı üniversitede Muhasebe-Finansman alanında Doktorasını tamamladı. 2002 yılında akademik hayatına Araştırma Görevlisi olarak başlayan Bayrakdaroğlu, 2010 yılında Yardımcı Doçent olarak atandı. 2014 yılında “Finans” alanında Doçent unvanını aldı ve ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Profesörlüğe yükseltildi.

2010 yılından bu yana Nevşehir Üniversitesi’nde Dekan Yardımcılığı ve Anabilim Dalı Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Bölüm Başkan Yardımcılığı, Dekan Yardımcılığı, Kurucu Bölüm Başkanlığı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü gibi idari görevler üstlendi.

Finansal performans, davranışsal finans, finansal analiz, sermaye bütçelemesi, bankacılık, borsa, proje değerleme konularında eğitim, araştırma ve yayın çalışmalarını sürdürmekte olan Bayrakdaroğlu’nun, finans alanında ulusal ve uluslararası çok sayıda atıf alan akademik çalışmaları bulunmaktadır.

Akademik Özgeçmiş
http://www.mu.edu.tr/tr/personel/abayrakdaroglu

Daha Fazla

 

 

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı