Rektörlük

Rektör Yardımcıları

Prof. Dr. Celal ATEŞ

1967 yılında Bursa Karacabey’de doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Bursa’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden 1988 yılında mezun oldu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’ne araştırma görevlisi olarak atandı. Yüksek Lisans ve Doktorasını aynı üniversitede tamamladı. 1994-1996 yılları arasında Güney Afrika Cumhuriyeti’nde Port Elizabeth Üniversitesi’nde burslu olarak araştırmalarda bulundu. 2004 yılında Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna atandı. 2010-2012 yılları arasında Yalova Üniversitesi, Armutlu Meslek Yüksek Okulunda Dr. Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 2011 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde South Carolina Üniversitesi’nde doktora sonrasında araştırmalarda bulundu.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nde 2012 yılında doçent ve 2017 yılında profesör kadrosuna atandı. Ulusal ve uluslararası alanda yayınları bulunmaktadır. Uluslararası ve ulusal birçok seminer ve kurslara katılmıştır. İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
 

 

 


Prof. Dr. Ali SÜLÜN

Prof. Dr. Ali SÜLÜN, 01.02.1966 tarihinde Muğla’nın Seydikemer İlçesi Ortaköy mahallesinde doğdu. İlkokulu aynı mahallede, ortaokul ve liseyi ise Fethiye'de tamamladı. Selçuk Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Biyoloji Öğretmenliği lisans programından 1989 yılında mezun oldu. Yaklaşık 5 yıl Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğretmen olarak görev yaptı. Öğretmenlik görevi yaptığı sırada 1998 yılında yüksek lisansını tamamladı. Aynı yıl Atatürk Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalına Araştırma Görevlisi olarak atandı. 2003 yılında doktorasını tamamlayan Sülün, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalında, 2005 yılında Yrd. Doçent 2010 yılında Doçent ve 2015 yılında Profesör unvanlarını aldı.
2017 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksek Okulu, Çevre Koruma Teknolojileri Bölümüne Profesör olarak atandı.
Prof. Dr. Ali Sülün, akademik hayatı sırasında, Yüksekokul Müdürlüğü, Enstitü Müdürlüğü ve Dekanlık görevlerinde bulunmuştur.
Çalışma alanları arasında Biyoloji-Fen-Çevre Eğitimi, Öğrenme Fizyolojisi ve bu alanlara bağlı olarak strateji, yöntem, teknik ve öğrenme gibi konular yer almakta olup bu alanlarla ilgili makale, bildiri, kitap, tez ve proje çalışmaları bulunmaktadır.
Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı