Rektörlük

Rektör Yardımcıları

Prof.Dr. Sırrı Sunay GÜRLEYÜK

Prof. Dr. GÜRLEYÜK, 1966 yılında Sivas’ta doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Sivas’ta tamamladı. 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora eğitimini sırasıyla 1992 ve 1997 yıllarında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde Elektrik Makineleri üzerine yaptı.

1997-2003 yılları arasında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, 2003-2013 yılları arasında Bülent Ecevit Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yaptı ve 2013 yılından itibaren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde göreve başladı. Bu üniversitelerde Elektrik-Elektronik Bölümü kurulmasında yer aldı. Bu güne kadar çeşitli Bölüm Başkanlıkları, Müdürlük, Dekan vekilliği görevlerinde bulundu. Amerika ve Avrupa’daki birçok ülkede araştırma yaptı ve ders verdi. Evli ve iki çocuk babası olup İngilizce, İspanyolca ve Arapça bilmektedir.

Daha Fazla

 

 

Prof.Dr. Ali BAYRAKDAROĞLU

Prof. Dr. Ali Bayrakdaroğlu, 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 2001 yılında mezun olan Bayrakdaroğlu, 2004 yılında Erciyes Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans derecesi aldı. 2009 yılında ise aynı üniversitede Muhasebe-Finansman alanında Doktorasını tamamladı. 2002 yılında akademik hayatına Araştırma Görevlisi olarak başlayan Bayrakdaroğlu, 2010 yılında Yardımcı Doçent olarak atandı. 2014 yılında “Finans” alanında Doçent unvanını aldı ve ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Profesörlüğe yükseltildi.

2010 yılından bu yana Nevşehir Üniversitesi’nde Dekan Yardımcılığı ve Anabilim Dalı Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Bölüm Başkan Yardımcılığı, Dekan Yardımcılığı, Kurucu Bölüm Başkanlığı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü gibi idari görevler üstlendi.Prof. Dr. Ali Bayrakdaroğlu hali hazırda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi, Hukuk Fakültesi Dekan Vekili ve Rektör Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Finansal performans, davranışsal finans, finansal analiz, sermaye bütçelemesi, bankacılık, borsa, proje değerleme konularında eğitim, araştırma ve yayın çalışmalarını sürdürmekte olan Bayrakdaroğlu’nun, finans alanında ulusal ve uluslararası çok sayıda atıf alan akademik çalışmaları bulunmaktadır.

Akademik Özgeçmiş
http://www.mu.edu.tr/tr/personel/abayrakdaroglu

Daha Fazla

 

 

Prof.Dr. Artay YAĞCI

Prof. Dr. Artay Yağcı, 1974 yılında Almanya'nın Kiel şehrinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar’da tamamladı. 1997 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı'nda 1998 yılında başladığı doktora eğitimini 2002 yılında tamamladı. Amerika Birleşik Devletlerinde Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi, Doğum ve Jinekoloji Bölümü Androloji ve Tüp Bebek Merkezinde 2007-2008 yıllarında araştırmacı öğretim üyesi olarak çalışmalarda bulundu.

2008 yılında Veteriner Histoloji alanında doçent unvanı aldı. 2008-2011 yıllarında Afyon Kocatepe Üniversitesinde Devlet Konservatuarı Müdürü olarak görev yaptı. 2011-2012 eğitim öğretim yılında Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde Histoloji ve Embriyoloji dersleri verdi. Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi Histoloji Anabilim Dalına 2014 yılında Profesör olarak atandı. 2017 yılında Temel Bilimler Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. Aralık 2018 tarihinden itibaren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesinde Öğretim Üyesi ve Dekan olarak görevine devam etmektedir.

Kök hücre, infertilite, moleküler kanser ve genital sistem histolojisi konularında çok sayıda atıf almış Ulusal ve Uluslararası (SCI) çalışma ve yayınları bulunmaktadır.

Daha Fazla

 

 

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı