Rektörlük

Rektör Yardımcıları

Prof. Dr. Bakiye UĞUR

Prof. Dr. Bakiye Uğur, Muğla’nın Milas ilçesinde doğdu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanlığını İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinden aldı. Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesinde doçent ve profesör oldu. Prof. Dr. Bakiye Uğur halen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası birçok dergi ve kitapta çalışmaları bulunan Prof. Dr. Bakiye Uğur; Amerika Birleşik Devletleri, Harvard Medical School, Massachusetts General Hospital’da fellow olarak bulunmuştur.
Akademik hayatı boyunca Ameliyathane Sorumlu Hekimliği, Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Başhekim Yardımcılığı, Tıp Fakültesi Senatörlüğü, Üniversite Yönetim Kurulu Üyeliği, Dekanlık ve Rektör Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.

 

Prof. Dr. Mustafa NURSOY

Prof.Dr. Mustafa NURSOY 1965 yılında Antakya’da (Hatay) doğdu. İlk ve ortaokulu doğduğu yer olan Şenköy beldesinde, liseyi Antakya’da okudu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesinde bitirdikten sonra, yüksek lisans derecesini araştırma görevlisi olarak çalışırken Fırat Üniversitesinden aldı. Karadeniz Teknik Üniversitesinde başladığı doktora çalışmasını 2001 yılında Marmara Üniversitesinde tamamladı. Fırat Üniversitesinde 1986 yılında araştırma görevlisi olarak başladığı akademik hayatını, 1994 yılından itibaren sırasıyla öğretim görevlisi, doktor öğretim üyesi ve doçent olarak 2013 yılına kadar Abant İzzet Baysal Üniversitesinde sürdürdü (1994-2001 arası Meslek Yüksekokulu, 2001-2013 arası Mühendislik Fakültesi). 1990 yılında bir yıl süreyle Dünya Bankası Bursuyla "Bilgisayar Destekli Tasarım ve Üretim (CAD/CAM)" konularında çalışmalar yapmak üzere İngiltere’de bulundu. 2013-2014 yılları arasında İstanbul Gelişim Üniversitesinde Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak çalıştıktan sonra, 2014-2016 yılları arasında Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinde rektör yardımcısı olarak görev yaptı. 2017 yılında profesör olarak atandığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde 2017-2020 yılları arasında dekanlık görevini de yürüttü. 14 Ekim 2022 tarihinde atandığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi rektör yardımcılığı görevine devam etmektedir.
Evli ve dört çocuk (2 kız 2 erkek) sahibidir.

 


 

 

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı