Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin misyonu;
Bilginin teknolojik ürüne ve toplumsal faydaya dönüşümünü önceleyen araştırma ve projeler yapmak; sunduğu nitelikli eğitim-öğretimle mesleki bilgi, beceri ve yetkinlikler ile donatılmış yenilikçi ve girişimci bireyler yetiştirmektir.
![](http://www.mu.edu.tr/Icerik/Sayfa/bidb.mu.edu.tr/misyon-1.png)
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin vizyonu;
Uluslararası standartlarda gerçekleştirdiği eğitim-öğretim, araştırma ve uygulamalarıyla markalaşan ve toplumsal refahın artmasına öncülük eden bir dünya üniversitesi olmaktır.