Rektörlük

Rektör Danışmanları

Doç. Dr. Ahmet DEMİRAK

15 Ocak 1973 yılında Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Topluca köyünde dünyaya geldi. Topluca İlköğretim Okulu’nda eğitim hayatına başladı, Bursa İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini 1992 yılında Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nde tamamladı. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde lisansüstü ve 2003 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde ise doktora derecelerini aldı.


 

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Rifat KAHYAOĞLU

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Rifat Kahyaoğlu, 1979 yılında Muğla`da doğdu. 1997 yılında Muğla Anadolu Lisesinden mezun oldu. 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünden inşaat yüksek mühendisi, 2010 yılında ise yine aynı üniversiteden doktor inşaat mühendisi unvanını aldı. 2004-2010 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak görev yaptı.


 

 

Doç. Dr. Feray KOCA

1978 yılında Muğla’da dünyaya geldi. İlköğrenimini Muğla Atatürk İlkokulunda tamamladı. 1996 yılında Muğla Anadolu Lisesinden mezun oldu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünden lisans derecesini aldı. 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Bilimsel Hazırlık sonrasında Kentsel Tasarım Anabilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. 2012 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Anabilim Dalından doktora derecesini aldı. 2004-2012 yıllarında ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Doktora sürecinde, 2009-2010 yıllarında Dortmund Teknik Üniversitesi Mekansal Planlama Fakültesinde Ziyaretçi Araştırmacı olarak çalıştı.


 

Doç. Dr. Bekir ÇÖL

Doç. Dr. Bekir Çöl Muğla’da doğdu ve ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini, sırasıyla Muğla’da Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu, Türdü 100. Yıl İlköğretim Okulu ve Turgut Reis Lisesi’nde tamamladı. 17 yaşında başladığı Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden 21 yaşında mezun olarak Lisans derecesini aldı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Moleküler Biyoloji Yüksek Lisans Programı sınavını kazandı. Aynı anda, bir başka merkezi sınav olan, “1416 Sayısı Kanuna göre” düzenlenmiş Yurt Dışı Yüksek Lisans-Doktora Sınavını kazanarak, Türkiye 4.’sü olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim almak için “tam burs” almaya hak kazandı.


 

Prof. Dr. Ali Osman GÜNDOĞAN

3 Aralık 1961 tarihinde Balıkesir’in Dursunbey ilçesine bağlı Küçükler Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu, beş sınıfın aynı yerde ve tek öğretmen ile eğitim gördüğü köyünde tamamladı. İlkokulu bitirdikten sonra Savaştepe ilçesindeki ortaokula kayıt oldu. Liseyi ise Balıkesir Necati Öğretmen Lisesi’nde tamamladı.
1978 yılında, Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’ne kayıt oldu. 1982 yılında, “Jean Paul Sartre’ın Romanlarında Varlık Fikri” adlı Lisans Bitirme Tezi ile bu bölümden mezun oldu. Aralık 1982 tarihinde, Eskişehir’e bağlı Mihalıççık Lisesi Felsefe Öğretmenliği görevine başladı. Nisan 1986 yılında da, mezun olduğu bölümün araştırma görevliliği sınavını kazanarak, bu bölümde araştırma görevlisi oldu.


 

 

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı