Haber

Rektörümüz Çiçek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’ı Ziyaret Etti

Son Güncelleme Tarihi : 08.10.2021 09:30
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret etti.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı makamında gerçekleşen ziyarette Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir; Muğla Teknopark Genel Müdürü Dr. Barış Ethem Süzek ve AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Eray Çiçek de hazır bulundu.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin Ar-Ge Üniversitesi olma yolunda önemli atılımlar kaydettiğini ve Üniversitemizin kısa zaman içerisinde Türkiye’nin lider üniversiteleri arasına yükseldiğini belirten Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, ulusal ve uluslararası proje üretiminde elde ettiğimiz büyük başarılar hakkında da Mustafa Varank’ı bilgilendirdi.
Rektör Çiçek, Muğla Teknopark’ın ve Üniversitemizin “Büyük başarılar için bireysel değil, birlikte çalışma” düsturuyla hareket ettiğini ve MSKÜ’nün yakın zamanda elde ettiği tüm büyük başarılarının tamamının disiplinlerarası çalışmanın ürünleri olduğunu vurguladı.
Ziyarette Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Muğla Teknopark’ta yürütülen üniversite-sanayi iş birliğine yönelik çalışmalar ve ileriye dönük projeler hakkında da Bakan Varank'a bilgi verdi.
Muğla Valisi Orhan Tavlı ve Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Bakan Varank’a Muğla Teknopark’ın Ar-Ge ve yenilik faaliyetleri için bir cazibe merkezi olduğunu bildirerek, bölgemizin uluslararası rekabet gücünün artırılması yönünde büyük katkı sağlayacağını belirtti.
Muğla Teknopark’ın kurulması ve çalışmaların yürütülmesi aşamalarında Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan’ın ve Mehmet Yavuz Demir’in büyük özveride bulunduğunun altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Valimiz ve Milletvekillerimiz ile birlikte yapılan ortak çalışmalarla Muğla’nın ve bölgemizin, ülkemizin en gelişmiş ve güçlü bölgesi olacağını söyledi.
Rektör Çiçek, Muğla Teknopark’ta, ülkemizin ve bölgemizin Ar-Ge ve yeniliğe dayalı teknolojik altyapısını güçlendirmeye yönelik teknolojilerin de üretileceğini vurgulayarak, bu doğrultuda genç ve yenilikçi araştırmacıların Muğla Teknopark’ı seçmeye başladıklarının altını çizdi.
Verimli geçen görüşmede aynı zamanda Muğla Valisi Orhan Tavlı ve Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Bakan Varank’ı yakın zamanda gerçekleştirilecek Muğla Teknopark’ın açılışına davet etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise davete katılım sağlamak için açılış takvimin belirlenmesini bekleyeceğini belirtti.

 
Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 08.10.2021 09:30
Okunma Sayısı : 575