Haber

Rektör Çiçek, Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Koordinatörlüğüne Teşekkür Etti

Son Güncelleme Tarihi : 21.01.2022 00:00
Dünya üniversitelerini çevreye duyarlılık, enerji, atık, ulaşım yönetimi ve sürdürülebilirlik alanlarında değerlendiren UI GreenMetric Dünya Üniversiteleri Sıralama Sistemi’nde Üniversitemiz, dünya üniversiteleri arasında 360. sırada; Türkiye üniversiteleri arasında ise 23. sırada yer aldı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, çalışmalarıyla Üniversitemizin GreenMetric Dünya Üniversiteler Sıralaması’nda büyük bir başarı elde etmesini sağlayan Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Koordinatörlüğü ve komisyon üyeleri ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

Yemekte Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Bayrakdaroğlu, Prof. Dr. Sırrı Sunay Gürleyük ile Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Koordinatörlüğü üyeleri; Yerleşke, Atık, Enerji ve İklim Değişikliği, Su, Ulaşım ve Eğitim alt komisyonu üyeleri; Üniversitemizin Biyolojik Çeşitliliğin Korunması ve Eylem Planı’nın hazırlanmasına katkı sağlayan Biyolojik Çeşitlilik Uygulama ve Araştırma Merkezi üyeleri ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü araştırmacıları hazır bulundu.

Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Üniversitemizin çevre dostu, yaşam kalitesi yüksek, sürdürülebilir bir yerleşkeye sahip olması için büyük bir özveri ile çalışan Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Koordinatörlüğü ekibine teşekkür etti.

Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Koordinatörü Arş. Gör. Dr. Vesile Hatun Akansel, gerçekleştirilecek yeni çalışmalar ile hem Üniversitemizin UI GreenMetric sıralamasını yükselteceklerini hem de çevreye duyarlı ve sürdürülebilirlik ile ilgili farkındalık sahibi bir neslin yetişmesine katkı sağlayacaklarını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, yemeğin ardından Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Koordinatörlüğü ekibine teşekkür belgelerini takdim etti.


UI GreenMetric Overall Rankings 2021
Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Koordinatörlüğü Tanıtım Filmi
The Action Plan On Conservation Of Campus Biodiversity Of Muğla Sıtkı Koçman University

 
Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 21.01.2022 00:00
Okunma Sayısı : 1088