Haber

MSKÜ Dijital Yılmazlık (Dayanıklılık) Semineri’ne Ev Sahipliği Yaptı

Son Güncelleme Tarihi : 28.05.2024 10:00
MSKÜ, Avrupa Birliği Erasmus Programının desteklediği "Dijital Yılmazlığın İnşası” (DigiWELL) projesi kapsamında düzenlenen “Dijital Yılmazlık (Dayanıklılık) Semineri”ne ev sahipliği yaptı.

Avrupa Birliği Erasmus Programının desteklediği dijital esenlik ve güvenliği herkes için erişilebilir hale getirecek olan “Dijital Yılmazlığın İnşası” (DigiWELL) projesi kapsamında düzenlenen “Dijital Yılmazlık (Dayanıklılık) Semineri”ne 23 Mayıs 2024 Perşembe günü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) ev sahipliği yaptı.

Dijital çağın getirdiği zorluklarla başa çıkmanın yollarını tartışmak üzere düzenlenen etkinlik MSKÜ AKM C salonunda öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Seminerde Prof. Dr. Bayram Coşkun, Doç. Dr. Müge Adnan, Doç. Dr. Şengül Balkaya, Dr. Ceren Atakay ve Öğr. Gör. Eyüp Şen, dijital dünyada güvenliği ve esenliği artırma yollarını katılımcılara farklı perspektiflerden sundu.

Etkinlik, dijital yılmazlık konusunda farkındalık yaratmayı, bireylerin ve toplulukların dijital tehditlere karşı daha bilinçli ve donanımlı hale gelmesini sağlamayı amaçladı. Sunumlar, dijital esenlik, dijital vatandaşlık, dijital güvenlik stratejileri, kişisel verilerin korunması ve siber tehditlere karşı koyma yöntemleri üzerine yoğunlaştı.

Etkinlik sırasında, katılımcılar hem teorik bilgiler edindi hem de pratik çözümler öğrenme şansı buldu.

Dijital dünyada karşılaşılan zorluklarla başa çıkma konusunda yeni perspektifler sunan seminer, katılımcıların da bu konulardaki sorularını uzmanlara doğrudan yöneltmelerine olanak tanıdı.
Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 28.05.2024 10:00
Okunma Sayısı : 360