Haber

MSKÜ’ye “Entonasyon-Homojenlik-Koro Tınısında Başarı” Ödülü

Son Güncelleme Tarihi : 27.05.2024 09:30
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Çok Sesli Korosu, 2024 İzmir Uluslararası Çok Sesli Korolar Festivali’nde “Entonasyon-Homojenlik-Koro Tınısında Başarı” ödülüne layık görüldü.

Çok sesli koro müziğini özendirmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Polifonik Korolar Derneği İzmir Şubesi iş birliğinde Çok Sesli Korolar Festivali İzmir’de düzenlendi.  

Üniversiteler, okullar, dernekler ve belediyeler tarafından kurulan 150’den fazla farklı koronun katıldığı festivalde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Korosu 23 Mayıs tarihinde sahne aldı.

İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Korosu birbirinden güzel çok sesli düzenlemeler ile sanatseverlerden tam not aldı.

Değerlendirme kurulu ve dinleyicilerin beğenisini kazanan Öğr. Gör. Özlem Aslan şefliğindeki Çok Sesli Koro, “Entonasyon-Homojenlik-Koro Tınısında Başarı” ödülüne layık görüldü.
Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 27.05.2024 09:30
Okunma Sayısı : 342