Haber

Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi Geleceğin Sağlık Çalışanlarını Mezun Etti

Son Güncelleme Tarihi : 25.06.2021 00:00
Üniversitemiz Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi, geleceğin sağlık çalışanlarını yeni yaşamlarına uğurladı.
Üniversitemizde 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında eğitim-öğretim faaliyetleri, Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesinin Hemşirelik Bölümlerinin 4. sınıfında yüz yüze eğitim yoluyla gerçekleştirilmişti.
Eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle 126 Hemşirelik Bölümü öğrencisi için Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesinde mezuniyet töreni düzenlendi.
Törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sırrı Sunay Gürleyük, Prof. Dr. Ali Bayrakdaroğlu, Prof. Dr. Artay Yağcı, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli ile Üniversitemiz birim yöneticileri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından mezun öğrenciler adına Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencisi Büşra Yıldırım konuşma yaptı.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek Tıp, Sağlık Bilimleri ve diğer tamamlayıcı disiplinlerle birlikte Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin bir sağlık ordusu yetiştirdiğini hatırlatarak, “Öyle inanıyorum ki bugün mezun edeceğimiz kıymetli eller, yarın hepimize can ve nefes olacaklardır. Üniversitemiz bugün, yeniliğe devamlı ayak uyduran bir müfredatla, staj desteğiyle girişimci, dışa dönük ve özgüveni yüksek öğrenciler mezun ediyor. Sizleri temin ederim ki kazandığınız bu yetkinliklerle, meslek hayatınızda her zaman bir adım önde olma fırsatı bulacaksınız. Bu vesileyle sizlerin bu günlere gelmenize fedakârlıkla katkı sunan üniversite personelimizi ve akademisyenlerimizi kutluyorum” dedi.
Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatmagül Yur, “Sizler Fakültemizi tercih ederek zahmetli bir eğitimi başarı ile tamamladıktan sonra bugün mezun olarak sağlık ordusuna pırıl pırıl, donanımlı, dinamik yeni neferler olarak katılıyorsunuz. Meslek hayatınızda, eğitim hayatınızda edindiğiniz bilgi ve becerilerinizi tecrübe ederken, bilim ve teknolojik gelişmelerin ışığında, insan haklarına ve hasta haklarına karşı duyarlı ve etik değerlere uygun, sevgi ve anlayışlı bireyler olmayı unutmayınız” diyerek mezun öğrencilere yeni yaşamlarında başarılar diledi.
Mezuniyet sevincini yaşayan öğrencilere seslenen Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gonca Karayağız Muslu ise hemşirelerin yaşamın her döneminde sağlığın korunmasına, geliştirilmesine ve rehabilitasyona yönelik sağlık hizmeti sunmaya kendilerini adadıklarını vurgulayarak, “İnancım tamdır ki dört yıl boyunca aldığınız eğitim sonucunda kazanmış olduğunuz bilgi ve beceri doğrultusunda her türlü görevi başarı ile yerine getireceksiniz. Hemşirelik andımızda da belirtildiği gibi Ülkemizin her yerinde, herhangi bir ırk, inanç, renk, siyasal veya sosyal durum ayrımı gözetmeksizin hastalara bakacağınıza, hayatı korumak, ıstırabı hafifletmek, sağlığı yüceltmek için gerekecek her türlü çabayı göstereceğinize hiç şüphem yoktur” dedi.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri mezun öğrencilere mezuniyet belgelerini verdi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerinin 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında 85 projesi kabul edilmişti. Mezuniyet töreninde Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin kabul edilen 3 projesi için proje yürütücüsü 3 öğrenciye ve danışman öğretim üyelerine teşekkür belgeleri verildi.
Mezuniyet töreni Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencisinin mezuniyet kütüğüne plaketi çakması ve öğrencilerin meslek yeminlerini etmesiyle sona erdi.
Pandemi nedeniyle törene katılamayan aileler için program, internet üzerinden canlı yayınlandı.
Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 25.06.2021 00:00
Okunma Sayısı : 652