Haber

Deprem Ön Değerlendirme Raporu Yayınlandı

Son Güncelleme Tarihi : 27.03.2023 00:00
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler ile ilgili bir rapor yayınladı.

Depremin etkilerinin yerinde görülmesi amacıyla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim elemanları ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Salihli Temsilcisi’nin dâhil olduğu bir araştırma grubu yıkımın en fazla olduğu görülen Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay bölgelerinde gözlemlerde bulundu. Yerinde yapılan incelemeler sonucunda, bölge jeolojik, sismik, geoteknik ve yapı davranışı açısından 4(dört) ana bölümde değerlendirilerek ön değerlendirme raporu hazırlandı.
 
 

 
Raporu hazırlayan ekipte yer alan MSKÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Deniz Ülgen, deprem bölgesinde yapılan çalışmaların yanı sıra Muğla İlindeki olası riskleri değerlendiren bir çalışmaya başlandığını belirterek, bundan sonraki süreçte konu ile ilgili kurumların da bilgilendireceğini ifade etti.Deprem ön değerlendirme raporu için tıklayınız.
Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 27.03.2023 00:00
Okunma Sayısı : 860