Haber

Dekanlarımız/Müdürlerimiz Öğrencilerimizle Buluştu

Son Güncelleme Tarihi : 19.11.2020 00:00

Üniversitemizin dekanları ve müdürleri, uzaktan eğitim sürecini değerlendirmek için online ortamda öğrencilerimizle buluştu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ), uzaktan eğitim sürecinde yaşanacak aksaklıkları en aza indirmek ve süreci en verimli şekilde yürütmek için çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor.

Bu çalışmalar sonucu geçtiğimiz dönem, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr), tarafından yapılan bir araştırmada uzaktan eğitim sürecini en iyi yöneten devlet üniversiteleri arasında dokuzuncu sırada yer aldı.

Üniversitemiz, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı  güz döneminde de uzaktan eğitime geçilmesi kararının ardından çalışmalarını hızlandırdı. Öğrenci merkezli yaklaşımının bir sonucu olarak yöneticileri ve öğrencileri sık sık buluşturan MSKÜ, bu defa dekan/müdür ve öğrencileri bir araya getirdi.

Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin yaşadığı sorunları dinlemek, çözüm yollarını tartışmak ve daha verimli bir uzaktan eğitim modeli geliştirmek için dekanlarımız ve müdürlerimiz video konferans yöntemiyle öğrencilerimiz ile buluştu.

Yoğun katılımın olduğu toplantılarda akademik takvim, teorik derslerin işleyişi, pratik derslerin yürütülmesi ve sınav süreçleri ile ilgili öğrencilere bilgi verildi.

Yayın süresince dekanlarımız ve müdürlerimiz öğrencilerden gelen soru, talep ve ihtiyaçları dinledi. Öğrencilerden gelen taleplerin yerine getirilmesi için çalışmaların başlatılacağı belirtildi.

Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 19.11.2020 00:00
Okunma Sayısı : 1403