Rektörlük

Rektör Yardımcıları

Prof.Dr. Bakiye UĞUR

Prof. Dr. Bakiye Uğur, Muğla’nın Milas ilçesinde doğdu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanlığını İstanbul Göztepe Eğitim ve Uygulama Hastanesi’nden aldı. Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde doçent ve profesör oldu.

Prof. Dr. Bakiye Uğur, halen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası birçok dergi ve kitapta çalışmaları mevcuttur.

Akademik hayatı boyunca, Ameliyathane Sorumlu Hekimliği, Anabilim Dalı Başkanlığı, Tıp Fakültesi Senatörlüğü, Başhekim Yardımcılığı ve Üniversite Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Prof. Dr. Bakiye Uğur, İngilizce bilmektedir.

 

Daha Fazla
 

 

Prof.Dr. Sırrı Sunay GÜRLEYÜK

Prof. Dr. GÜRLEYÜK, 1966 yılında Sivas’ta doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Sivas’ta tamamladı. 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora eğitimini sırasıyla 1992 ve 1997 yıllarında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde Elektrik Makineleri üzerine yaptı.

1997-2003 yılları arasında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, 2003-2013 yılları arasında Bülent Ecevit Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yaptı ve 2013 yılından itibaren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde göreve başladı. Bu üniversitelerde Elektrik-Elektronik Bölümü kurulmasında yer aldı. Bu güne kadar çeşitli Bölüm Başkanlıkları, Müdürlük, Dekan vekilliği görevlerinde bulundu. Amerika ve Avrupa’daki birçok ülkede araştırma yaptı ve ders verdi. Evli ve iki çocuk babası olup İngilizce, İspanyolca ve Arapça bilmektedir.

Daha Fazla